Kursy nurkowania

Nurkowanie ze skuterem (DPV Open Water Diver PSAI)

COFNIJ DO WYKAZU KURSÓW

Kurs przeznaczony dla osób chcących poszerzyć swoje doświadczenie nurkowe o zakres użycia jednostek napędowych DPV (skuterów). Cały kurs prowadzony jest pod okiem instruktora z RSC-Diving w środowisku wód otwartych.

CEL KURSU

Szkolenie składa się z części teoretycznej uwzględniającej takie elementy jak: historia powstania koncepcji używania jednostek napędowych w nurkowaniu, rodzaje oraz modele skuterów, planowanie nurkowania skuterowego, team position czy konserwacje. Drugą częścią szkolenia są warsztaty lądowe, na których kursant uczy się min: wyważać skuter, regulować długość linki, poznaje wnętrze oraz zasady działania skutera. Część wodna to 3- 4 nurkowania w przedziale głębokości od 5 do 20 m z szeregiem ćwiczeń do wykonania, począwszy od poprawnego wyważenia i wytrymowania się ze skuterem, po radzenie sobie z nagłymi problemami takimi jak awaryjne hamowanie, manewry antykolizyjne czy też holowanie nurka z uszkodzonym skuterem, bądź dzielenie się gazem.

WYMAGANIA DLA KANDYDATOW

Kandydat na nurka DPV musi posiadać ukończony minimum kurs OWD plus 10 nurkowań oraz używać płyty z szerokim pasem krocznym.

CZAS TRWANIA KURSU

Czas trwania kursu to dwa dni i może być traktowany jako jedna ze specjalizacji do szkolenia AOWD

CENA KURSU: 600 PLN + 150 PLN licencja, bądź 400 PLN + 150 PLN licencja w przypadku gdy kursant posiada własny skuter

Nurkowanie ze skuterem


COFNIJ DO WYKAZU KURSÓW