Kursy nurkowania

O RSC Diving

O nas

Centrum Nurkowe RSC-Diving Nurkowanie Leszno istnieje od czasu uzyskania przez nas uprawnień instruktorskich, tj. sierpień 2017. Jednak my swoją przygodę z nurkowaniem rozpoczęliśmy od kursu Open Water Diver. Od pierwszego oddechu pod wodą wiedzieliśmy, że to jest TO!

Każdą wolną chwilę poświęcaliśmy na nurkowanie, doskonalenie swoich umiejętności, poprawianie konfiguracji sprzętu… Wiedzieliśmy jak ważne jest odpowiednie szkolenie i systematycznie przechodziliśmy przez kolejne stopnie szkoleń rekreacyjnych.

Do momentu kiedy znaleźliśmy ten filmik...


Szybka decyzja - zmieniamy konfigurację, żeby móc poczuć tą swobodę. Okazało się to strzałem w 10! Jest to nasza ulubiona konfiguracja - side mount, ale nurkujemy również w twinach oraz z butlami pojedynczymi - krótko mówiąc żadna konfiguracja nie jest nam obca.

W roku 2016 zdecydowaliśmy się na szkolenia z nurkowań technicznych, które nadal kontynuujemy, gdyż wychodzimy z założenia, że kto nie idzie do przodu - ten się cofa ;)

Nurkowanie sprawia nam czystą przyjemność, pozwala zapomnieć o problemach, możemy skupić się tylko na sobie nawzajem pod wodą i co ważne dla panów(!) kobiety milczą pod wodą :D

W 2017 roku ukończyliśmy program instruktorski uzyskując stopnie Instruktorów Sport oraz Nitrox. Jako jedyni w Lesznie i okolicach posiadamy stopnie w organizacji PSAI – pierwszej organizacji technicznej na świecie, w której można kontynuować swoją karierę nurkową opierając się nie tylko na kursach rekreacyjnych ale również na kursach technicznych np.: nurkowania jaskiniowe czy trimixowe. Nie ma w Lesznie i okolicach organizacji, która zapewnia tego typu nurkowania.

Teraz chcielibyśmy zaprosić Was do naszego ulubionego świata, gdzie nie ma polityki, złości, zmartwień… do świata gdzie jest przyjaźń, poszanowanie drugiego człowieka oraz środowiska! Serdecznie zapraszamy na kursy nurkowania! RSC-Diving Nurkowanie Leszno (Wielkopolska).


Maciej Kobiałka

Maciej Kobiałka

Uprawnienia: Nitrox Intruktor PSAI #1667, Sport Diving Instructor PSAI #1667, Advanced Nitrox Diver PSAI, Mine Diver PSAI, Intro to Cave Diver PSAI, Open Water Sidemount Diver Go Sidemount, Sidemount Tec Diver ITDA, DAN Oxygen Provider


Dlaczego warto wybrać nas?

 • doświadczenie, co zapewnia bezpieczeństwo pod wodą,
 • żadna konfiguracja nie jest nam obca,
 • nurkujemy w różnych miejscach (jeziora, morza, kamieniołomy, jaskinie, kopalnie, bunkry),
 • dzielimy tą samą pasję,
 • uzupełniamy się wzajemnie,
 • ciągle się szkolimy u najlepszych instruktorów (zapytaj swojego instruktora kiedy się ostatnio szkolił!),
 • angażujemy się w prowadzenie kursu,
 • dla nas nie ma głupich pytań,
 • utrzymujemy dobre stosunki z Instruktorami wysokiej klasy z różnych miejsc na świecie,
 • jesteśmy sympatyczni (i skromni) :D,
 • “Plan your dive, dive your plan” oraz Safety First to dla nas wyznaczniki udanego i bezpiecznego nurkowania.
 • nurkuj z nami – nurkuj z Razor Sidemount Couple

Dlaczego warto wybrać PSAI?

Professional Scuba Association International jest najstarszą profesjonalną agencją certyfikacji nurków na świecie. PSAI była pierwszą agencją oferującą certyfikacje na poziomie podstawowym oraz instruktorskim, zarówno w nurkowaniu rekreacyjnym jak i technicznym, prawie trzy dekady wcześniej niż jakakolwiek inna federacja.

Organizacja PSAI bardzo starannie dobiera instruktorów, którzy są wykwalifikowanymi profesjonalistami. Wysoka jakość to, to co wyróżnia i z czego słynie organizacja PSAI na całym świecie.